بررسی بازی Redfall

بررسی بازی Redfall

بازی‌های ویدیویی امروزه به یکی از سرگرمی‌های جذاب و هیجان انگیز رده‌های سنی مختلف تبدیل شده است. به گونه‌ای که هر کاربری بعد از انتشار یک بازی ویدیویی خوب به سراغ نصب و روایت داستانی آن می‌رود تا قدرت‌ها و شخصیت‌های اصلی بازی را برای یک بازی متفاوت در دست گیرد. ردفال از بازی‌های ویدیویی استودیو آرکین است که برای انتشار آن با تبلیغات زیادی همراه شد. در این مقاله قصد داریم شما را با فضا و روایت‌های انتخابی این بازی آشنا کنیم و به بررسی بازی redfall به طور کامل بپردازیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه بازی Redfall

در سال 2021 بتسدا خبر جدید مبنی بر اینکه یک اثر جدید توسط استودیو آرکین در حال ساخت است، منتشر کرد و گیمرها و طرفداران بازی‌های ویدیویی منتظر این بازی بودند. ایده کلی و طراحی هنری داستان خبر از یک تجربه جذاب و سرگرم کننده را می‌داد.

این بازی در یک جزیره‌ای به نام ردفال روایت می‌شود که در ابتدا محیطی آرام و زیبا را نشان می‌دهد. در ادامه شاهد فرقه‌ای خون آشام‌ها می‌شویم که توسط برخی از آزمایشات پزشکان بر روی انسان‌ها برای ساخت یک فرمول خاص و درمان بیماری‌ها ایجاده شده‌اند.

در واقع این پزشکان با انجام یک سری آزمایشات نا‌موفق بر روی خود و سایر انسان‌ها، شرایط را برای تکامل بشر به گونه‌های ومپایر آماده می‌کنند. حال گیمرها با نصب این بازی در پی نابودی سردسته ومپایرها که خدایان خون آشام نامیده می‎شوند، هستند و باید ردفال را نجات دهند.

تمامی گیمرها انتظار داشتند که این بازی ردفال همانند آثار دیگری چون Dishonored و prey از هیجان و جذابیت منحصر به فردی برخوردار باشد. اما به طور کلی داستان روایت شده این بازی پیچیدگی خاصی ندارد و با بررسی بازی ردفال فروش این محصول با قیمت 70 دلار چیزی عجیب و غریبی را به نمایش می‌گذارد.

نا‌امیده کننده بودن قصه گویی بازی Redfall

محوریت و پیش زمینه روایت داستان اگرچه به صورت استادانه‌ای طراحی و پی‌ریزی شده است. اما موضوع ناامید کننده این بازی، معرفی کردن آن با حد و اندازه محصولاتی چون دث لوپ، دیس آنرد و prey به بازیکنان است.

همچنین با بررسی بازی redfall شاهد تعیین نشدن روایت قصه، نبود پیچیدگی و پرداخت به کاراکتر خاصی و نبود جهان سازی قدرتمندی هستیم. با توجه به اینکه این بازی پتانسیل بهتر شدن یک فضای معرکه را داشت، اما آنطور که باید به آن پرداخته نشده است.

بی‌نتیجه ماندن و ناکافی بودن تلاش سازندگان این اثر در قرار دادن فایل‌های صدا و نوشته در گوشه و کنار نقشه از دیگر دلایل ناامید‌کننده این بازی است.

ردفال اگرچه در ردیف بازی پی اس فور قرار دارد اما تبلیغات دروغین پیرامون آن و عرضه ناقص آن به بازار با قیمت 70 دلار، گیمران را آنطور که باید راضی نکرده است.

اصول طراحی استودیو آرکین و بررسی بازی ردفال

استودیو آرکین در طراحی بازی‌های خود چارچوب و استخوان بندی اصلی را رعایت می‌کردند که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

اصول طراحی استودیو آرکین و بررسی بازی ردفال

 • مسیرهای چندگانه
 • معماهای کنجکاو برانگیز
 • تعامل زیستی و بوم شناسی
 • دنیاهای شبیه سازی شده
 • سیاه چاله فضایی
 • داستان سرایی دراماتیک
 • خطرات محیطی پویا
 • هدفمند بودن جزئیات
 • ابتکار به خرج دادن
 • داستان سرایی محیطی
 • تکامل محیط
 • تخصصی شدن

با بررسی بازی redfall متوجه ساخت این بازی توسط هاروی اسمیت و تیم او خواهیم شد. در نتیجه انتظار گیمرها از بازی طراحی مشابه با بازی‌ها و ساخته‌های قبلی بود که متاسفانه ردفال نه تنها ساختار خلاقانه و عمیق آرکین را ندارد بلکه تمامی قوانین گیم دیزاینی این تیم را زیر پا می‌گذارد. همچنین ردفال هیچ یک از اصول آرکین را رعایت نمی‌کند.

بازی پلی استیشن 5 با توجه به قابلیت‌های جذاب و منحصر به فردی که برای گیمران و علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی فراهم کرده، اما با این حال توقع بازیکن از بازی و ساخت آن به مراتب افزایش یافته است.

ساختار محیطی بازی Redfall

بازی ردفال یک بازی جهان باز و لوتر-شوتر است که گیمر در این فضا به صورت آزادانه در آن می‌چرخد و ماموریت‌های مختلف را انجام می‌دهد.

بنابراین می‌توان گفت جهان سازی و طراحی نقشه‌های ردفال به خوبی و جذاب گونه‌ای انجام شده است.

تنوع خوب تفنگ‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد هر سلاح به گیمر حس خوب تیراندازی و گان پلی را می‌دهد. در واقع یکی از موارد مهمی که تمامی نقص‌ها و مشکلات فنی بازی را با بررسی بازی redfall قابل تحمل می‌شود، به همین دنیاسازی، اتمسفر و گان پلی طراحی شده مرتبط است.

شخصیت‌های بازی ردفال

چهار شخصیت در بازی ردفال طراحی شده که هر یک توانایی خاصی را دارند و در ادامه به توضیح هر کدام از این شخصیت‌ها می‌پردازیم:

شخصیت‌های بازی ردفال

 • شخصیت جیکوب توانایی نامرئی شدن و علامت زدن با کمک کلاغ خود را دارد.
 • شخصیت داویندر ومپایرها را با کمک یک دستگاه پرتو نگار و گسیل اشعه‌های یو وی خشک کند.
 • شخصیت لیلا با استفاده از قدرت‌های جادویی بازی را جلو می‌برد.
 • شخصیت رمی به مبارزه با ومپایرها به کمک ربات خود وارد میدان مبارزه می‌شود.

با بررسی بازی redfall می‌توان تنوع مهارت شخصیت‌های بازی را به خوبی مشاهده کرد و قدرت این شخصیت‌ها تنها در نبردها بر عهده بازیکن است.

مبارزات اصلی بازی ردفال

در مسیرهای مختلفی می‌توان مبارزه را پیش برد. یک مسیر اصلی توسط سازنده این بازی طراحی شده که با کمک آن می‌توان بازی را در مراحل اصلی و فرعی ادامه داد. ماموریت‌های فرعی که در بازی قرار داده شده، باعث کسالت آور شدن آن برای بازیکن می‌شود.

با توجه به وجود مناطق مختلف در این بازی، بازیکن در هر منطقه باید یک خانه امن را از دست ومپایرها آزاد کند. این آزادسازی در هر خانه‌ای دو ماموریت جانبی دارد که شامل دو مورد زیر است:

 1. حمله به پایگاه نیروی انسانی
 2. کشتن ومپایرهای خاص

با بررسی بازی redfall متوجه تنوع ومپایرها می‌شویم که بخش جذاب بازی را شکل می‌دهند. به طور کلی دشمنان این بازی به دو دسته ومپایرها و انسان‌ها دسته بندی می‌شوند. ومپایرها در سه دسته عادی، نوع angler و siphon با الگوی مبارزاتی متنوع طراحی شده‌اند. نوع انسانی نیز با رفتارهای عجیب در پی فرار از مبارزه و تلاش برای پناه گرفتن در سنگرها بدون هیچ هدفی بازی را پیش می‌برند.

چگونگی بازی ردفال

با بررسی بازی redfall می‌توان متوجه شد که برای بازی کردن نیاز به اتصال دائم به اینترنت است و از چالش‌های این بازی می‌توان به سختی وصل شدن به سرورهای بتسدا از ایران، ارورهای عجیب، ناپایداری سرورها اشاره کرد.

این بازی را می‌توان به صورت چند نفره و آنلاین انجام داد اما قصه بازی تنها برای شخص میزبان جلو می‌رود و save می‌شود.

 چگونگی بازی ردفال

صداگذاری، جلوه‌های تصویری و فنی بازی Redfall

اگرچه با بررسی بازی redfall شاهد طراحی‌های فنی و ناامیدکننده‌ای بودیم، اما صداگذاری و موزیک ردفال به صورت هنرمندانه‌ای باکیفیت و خوب تولید شده است. به گونه ای که ترکیب نواهای گوتیک و اتمسفریک، بیت های هیپ هاپ و جلوه‌های موسیقیایی این اثر سبب یک خروجی منحصر به فرد شده و روی حال و هوای جزیره ردفال تاثیر بسیار زیادی گذاشته است.

از نظر تصویرسازی استودیو آرکین این بازی را همانند دیگر آثار خود به زیبایی طراحی کرده به گونه‌ای که با نقش و نگارهای کارتونی/ گوتیک همراه با موسیقی جذاب همراه هستیم که بازی را برای بازیکن جذاب می‌کند.

پس از بررسی بازی redfall از نظر فنی متوجه کامل نبودن محصول می‌شویم و از دلایل این کامل نبودن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لود نشده تکسچرها
 • سایه زنی‌های غلط و پر از ایراد
 • هوش مصنوعی کاملا ناکارآمد
 • باگ‌ها عجیب رابط کاربری
 • کرش کردن‌های متعدد
 • افت فریم عجیب و غریب

کلام پایانی

بررسی بازی Redfall نشان می‌دهد که این بازی با داشتن پتانسیل بالای خود، نتوانسته به یک اثر هنری داستان محور و تک نفره لذت‌بخش تبدیل شود. ردفال با زیرپا گذاشتن اصول بازی اصلا به یک بازی استاندارد شبیه نیست.

اگرچه سیستم تیراندازی در کنار اتمسفر و آهنگسازی درجه یک ردفال، جذابیت‌هایی را برای بازیکنان فراهم می‌کند. اما با وجود تمامی مشکلات فنی و محتوایی خود، نمی‌تواند آنطور که باید گیمر و علاقه‌مندان به بازی ویدیویی را راضی نگه دارد.

مدیر سئو
مدیر سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *