وصل کردن دسته ps4 به کامپیوتر

چگونه دسته Ps4 را به کامپیوتر وصل کنیم؟

علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری گاهی دوست دارند تجربه جدیدی داشته باشند و بازی‌ها را با دسته پلی استیشن 4 اجرا کنند. اتصال دسته ps4 به کامپیوتر کار سختی نیست و شما می‌توانید در چند مرحله ساده این کار را انجام دهید. استفاده از کابل USB و بلوتوث ساده‌ترین روش برای اتصال است که امروزه بیشتر گیمرها از آن بهره می‌برند.

 نصب نرم افزار هم می‌تواند در برخی مواقع جواب‌ دهی خوبی داشته باشد. با وصل شدن دسته به سیستم بازیکن می‌تواند با هیجان بیشتری بازی‌ها را انجام دهد. در واقع دسته نقش کنترلر را دارد که در اختیار گیمر قرار می‌گیرد و می‌تواند جایگزین خوبی به جای ماوس و صفحه کلید باشد؛ زیرا سرعت بالاتری دارد.

نحوه وصل کردن دسته Ps4 به کامپیوتر

وصل کردن دسته کنسول Ps4 به کامپیوتر کاملا ساده است و پیچیدگی خاصی هم ندارد. برای انجام این کار چندین روش پیشنهاد شده که در اینجا به بهترین آنها اشاره می‌کنیم:

نحوه وصل کردن دسته Ps4 به کامپیوتر

  •  اتصال دسته با USB

اولین و بهترین راه استفاده از کابل USB است. در پی اس پرو این کابل در اختیار شما قرار می‌گیرد تا اتصال دسته ps4 به کامپیوتر راحت‌تر انجام شود. برای شروع کار فقط به کابل micro نیاز دارید که در قسمت ورودی سیستم قرار می‌گیرد. این کابل ساده می‌تواند بهترین رابط بین دسته و کامپیوتر باشد تا گیمرها بتوانند به جای ماوس و صفحه کلید با سرعت و هیجان بیشتری با دسته بازی را تجربه کنند.

به محض متصل شدن کابل به دستگاه ویندوز آن را شناسایی می‌کند و پس از تایید شدن شما شاهد حرکت با این کنترلر هستید. در صورتی که با اتصال کابل علائمی را مشاهده نکردید باید از سالم بودن USB و پورت ورودی کامپیوتر مطمئن شوید. در صورتی که فاصله دسته تا دستگاه زیاد است باید از کابل‌های بلندتر استفاده کنید تا بتوانید به راحتی کنترلر را حرکت دهید.

  •  اتصال از طریق بلوتوث

برای بازی کردن با دسته نیاز است تا به کمک بلوتوث آن را با کامیپتر جفت کنید. اتصال دسته ps4 به کامپیوتر و جفت سازی در شرایطی انجام می‌شود که دسته کنسول قابلیت بلوتوث را داشته باشد. در این زمان شما باید بلوتوث هر دو دستگاه را روشن کنید تا یگدیگر را پیدا کنند و اتصال برقرار شود. این روش به صورت کاملا مستقیم و بی سیم انجام می‌شود.

برای ارائه بازی و اجرای آن این روش انعطاف پذیری بیشتری دارد. اگر دستگاه شما بلوتوث داخلی ندارد می‌توانید از بلوتوث خارجی استفاده کنید. این دانگل کوچک با قیمت کمی قابل خرید است و امکان متصل شدن دسته به سیستم را فراهم می‌کند. برای این اتصال نیاز است تا هر دو دستگاه به هم نزدیک باشند.

شما باید دکمه PS و Share را برای ۳ ثانیه نگه دارید تا چراغ روی دسته به صورت چشمک زن شود. با باز کردن تنظیمات بلوتوث در کامپیوتر و وارد کردن کد جفت‌ سازی به راحتی اتصال دسته ps4 به کامپیوتر برقرار می‌شود. دستگاه پی اس فت به بلوتوث مجهز شده تا در چنین شرایطی گیمر بتواند به راحتی کار اتصال را انجام دهد.

  • اتصال از طریق نرم افزار DS4Windows

با دانلود و نصب نرم افزار DS4Windows شما می‌توانید رابطه‌ای مستقیم بین دسته پلی استیشن و کامپیوتر برقرار کنید. کار با این برنامه کاملا راحت است و پس از نصب آن باید تنظیمات اولیه را انجام دهید. ابتدا ایمیل و اطلاعات مورد نیاز را وارد و روی گزینه Appdata کلیک کنید. در پنجره جدیدی که برای شما باز شده باید کلیک را روی گزینه Install the DS4 Drive انجام دهید.

اتصال از طریق نرم افزار DS4Windows

اگر ویندوزی که با آن کار می‌کنید ۸ یا ۱۰ باشد باید گزینه بالا را باز کنید و در صورتی که ویندوز ۷ دارید باید روی گزینه Install Driver 360 کلیک کنید. اتصال دسته ps4 به کامپیوتر با این روش سرعت عمل شما را بیشتر می‌کند؛ چرا که بدون سیم و اتصالات انجام می‌شود و قطعی هم ندارد. با نصب این نرم افزار و طی کردن مراحل به صورت دقیق کامپیوتر می‌تواند از دسته شما به خوبی پشتیبانی کند.

  •  اتصال دسته به کامپیوتر با استفاده از Steam

روش دیگری که به کمک آن می‌توانید دسته ps4 را به سیستم متصل کنید استفاده از حساب کاربری استیم است. برای داشتن این حساب باید ابتدا اپلیکیشن Steam را دانلود و باز کنید. بعد از آن نیاز است تا روی آیکون Big Picture Mode که در قسمت بالا و سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

در این پنجره نیاز است تا کلیک را روی آیکون Settings icon انجام دهید. تب Controller برای شما باز می‌شود که برای اتصال دسته ps4 به کامپیوتر نیاز است تا در قسمت پایین گزینه Controller Settings را کلیک کنید. در پنجره پیش رو گزینه PlayStation Configuration Support قرار دارد که باید آن را باز کنید.

 اتصال دسته به کامپیوتر با استفاده از Steam

در این شرایط کابل دسته را به سیستم متصل کنید و از روشن شدن چراغ دسته مطمئن شوید. نرم افزار Smith به صورت خودکار دسته را شناسایی و فعال می‌کند. اگر اتصال انجام نشود باید مراحل نصب را چک کنید.

  •  اتصال به کمک دانگل

شرکت سونی برای رفاه بیشتر گیمرها و استفاده از دسته در بازی‌های کامپیوتری روی بیشتر دسته‌ها دانگل را قرار داده است. به کمک این قطعه ارتباط با سیستم به راحتی برقرار می‌شود. به محص اتصال درایو به کامپیوتر دسته قابل استفاده بوده و بازیکن می‌تواند به جای موس و صفحه کلید از آن استفاده کند. اگر اتصال دسته ps4 به کامپیوتر از طریق دانگل است شما نمی‌توانید همزمان چندین دسته را به سیستم متصل کنید.

هر دانگل تنها از یک دسته پشتیبانی می‌کند و نمی‌تواند چند کنترلر را پوشش دهد. برای نصب هر دسته شما نیاز به یک دانگل مجزا دارید. با جدا کردن دانگل از سیستم ارتباط آن با کنترلر هم قطع می‌شود. این روش ساده و کم هزینه است و نیازی به نصب نرم افزار و کابل هم ندارد. دسته‌های جدید همه دارای دانگل هستند.

نحوه استفاده از کنترلر Ps4 در pc

پس از اتصال دسته پلی استیشن 4 به کامپیوتر حال نوبت به استفاده از کنترلر است. شرکت سونی با قرار دادن آپشن‌های جدید در کنسول‌های مدرن توانسته شرایط بهتری را برای اتصال دسته ps4 به کامپیوتر فراهم کند. اگر با طی کردن مراحل هنوز هم شاهد عدم اتصال هستید بهتر است مراحل را دوباره بررسی کنید.

نحوه استفاده از کنترلر Ps4 در pc

با وصل شدن کنترلر به دستگاه تمام قسمت‌های آن فعال می‌شود و شما می‌توانید آن را جایگزین ماوس و صفحه کلید کنید. امکان نصب چند دسته به صورت همزمان به کامپیوتر وجود دارد که در این شرایط گیمرها می‌توانند به صورت گروهی هم بازی کنند. ساده‌ترین راه برای استفاده از کنترلر در pc اتصال به کمک بلوتوث، کابل و نصب نرم افزار است.

اگر شرایط برقراری ارتباط با بلوتوث را ندارید و کابل USB در دسترس شما نیست می‌توانید نرم افزار اضافه‌ای به نام DS4Windows را دانلود و نصب کنید. ویندوز شما باید از نرم افزار و دسته پشتیبانی کند و این قابلیت را داشته باشد تا اتصال دسته ps4 به کامپیوتر بتواند سرعت اجرای بازی را بیشتر کند.

 در صورتی که نرم افزار به صورت فایل زیپ است باید آن را باز و فرمت اصلی را خارج کنید. با نصب نرم افزار کنترلر برای سیستم تعریف می‌شود و شما شاهد حرکت المان‌های موجود در بازی به کمک دسته هستید.

سخن پایانی

انجام بازی کامپیوتری آن هم با دسته پلی استیشن 4 قطعا جذابیت زیادی برای گیمرها دارد به همین دلیل همیشه به دنبال بهترین راه برای اتصال دسته به کامپیوتر هستند. کارشناسان فعال ما در سایت پی اس استور همیشه بهترین راهکارها را پیش روی شما قرار می‌دهند تا بتوانید از تکنولوژی روز به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. روش‌های معرفی شده توسط کادر مجرب ما رضایت گیمرها را به همراه داشته و باعث شده تا بازی‌های کامپیوتری با سرعت بیشتری اجرا شوند.

مدیر سئو
مدیر سئو

مطالب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *