ارورهای ps5

ارورهای ps5

پلی استیشن 5 جزو کنسول‌های جدید بوده که با آپشن‌های خوب خود توانسته نظر گیمرها را به خوبی جلب کند. ارورهای ps5 اصولا در زمان نصب و اجرای بازی‌ها خود را نشان می‌دهند‌‌. این کنسول در زمان استفاده با خطاهایی مواجه می‌شود و این می‌تواند بازی را تحت تاثیر قرار دهد.

 ارورهای دستگاه گاهی ریشه در شبکه و اینترنت دارند و در برخی مواقع هم مشکل سیستمی و سخت افزاری هستند. خطای داغ شدن، آپدیت نشدن سیستم، نصب یا اجرا نشدن بازی، مشکل برق رسانی جزء ارورهای رایجی هستند که در ps5 مشاهده می‌شوند. برطرف کردن برخی خطاها نیاز به تخصص و مهارت دارد. بعضی ارورها با آپدیت کردن نرم‌افزار به طور کامل برطرف می‌شوند.

تمام ارورهای ps5

آشنایی با مشکلات رایج پلی استیشن و راه حل رفع آنها برای گیمرها اهمیت بسزایی دارد. خطاهای پلی استیشن 5 با علائم مختلفی خود را نشان می‌دهند و دارای کد خاصی هستند. با ظاهر شدن کد خطا روی نمایشگر شما متوجه ارورهای ps5 خواهید شد. در اینجا به ارورهای رایج و مهم اشاره می‌کنیم:

تمام ارورهای ps5

 •  ارور can’t use this content ps5

این خطا زمانی خود را نشان می‌دهد که کنسول در حال اجرای نسخه قدیمی از بازی است. اگر بعد از خرید پلی استیشن 5 قصد نصب و اجرای بازی قدیمی را دارید ممکن است این کد خطا را روی نمایشگر مشاهده کنید.

 در این شرایط شما متوجه می‌شوید که قابلیت Game Sharing در کنسول با مشکل مواجه شده است. اگر این قابلیت فعال است باید آخرین آپدیت بازی را دریافت و نصب کنید تا خطا از روی سیستم برطرف شود. به‌روز نبودن بازی و قدیمی بودن نسخه آن می‌تواند مشکل اجرا نشدن بازی در ایکس باکس 360 را به همراه داشته باشد.

ارور can't use this content ps5

 •  ارور Something went wrong در PS5

این ارور که با کد CE-108889-4 قابل مشاهده است به آخرین آپدیت برنامه اشاره دارد؛ بنابراین بهتر است در زمان خرید بازی ps5 آخرین بروزرسانی را دانلود و نصب کنید. در این شرایط ارورهای ps5 کمتر خواهد شد. زمانی که این کد خطا را روی نمایشگر مشاهده می‌کنید پیشنهاد می‌شود که کنسول را به تنظیمات کارخانه برگردانید و مودم را مجدد راه‌اندازی کنید.

 •  ارور ws-118728-7 ps5

این ارور به تایید صحت ۲ مرحله‌ای دستگاه اشاره دارد. اگر این خطا را مشاهده کردید باید تنظیمات مربوط به تایید صحت ۲ مرحله‌ای را بررسی کنید. به کمک دسته ps5 تنظیمات این قسمت را انجام دهید.

دلیل نمایش کد می‌تواند یکپارچه بودن شناسه ورود به سیستم با سرویس دیگری باشد. با لغو کردن پیوند شناسه ورود می‌توانید دوباره تأیید صحت را تنظیم کنید. اگر تأیید صحت در ابتدا خاموش باشد بهتر می‌توانید مراحل را طی کنید.

 •  ارور عدم وصل شدن به PSN یا Network

از دیگر ارورهای ps5 می‌توان به عدم وصل شدن آن به اینترنت اشاره کرد. زمانی که کنسول بازی به اینترنت متصل نمی‌شود این کد خطا روی آن نمایش داده می‌شود. بیشتر کاربران این مشکل را دارند و سعی می‌کنند تا برای رفع آن از روش‌های مختلف کمک بگیرند.

 برای رفع ارور بهترین کار بررسی اتصال اینترنت و امتحان دوباره آن است‌. اگر مشکل جدی‌تری در سرویس دیده می‌شود باید جدی‌تر آن را بررسی کنید. اگر کنسول دیجیتالی دارید باید زمان بیشتری را به نصب بازی ps5 اختصاص دهید. با کند شدن سرعت اینترنت این کد خطا نمایان می‌شود‌.

ارور عدم وصل شدن به PSN یا Network

 •  ارور توقف یا Restart شدن دستگاه

اگر هنگام راه‌اندازی مجدد، کنسول به طور خودکار متوقف یا Restart می‌شود ایراد در صفحه راه‌اندازی است و یک گیر کوچک می‌تواند باعث ظاهر شدن کد خطا شود. با قفل شدن نمایشگر روی این صفحه شما با مشکل بزرگ‌تری روبرو می‌شوید. توقف ناگهانی جزء شایع‌ترین ارورهای ps5 است. اگر مشکل جدی باشد باید دستگاه پلی استیشن استاندارد به صورت کاملا تخصصی بررسی شود.

 •  مشکلات برق رسانی PS5

کنسول بازی زمانی روشن نمی‌شود که برق در آن جریان نداشته باشد. کوچکترین قطعی و اتصالی باعث خاموش شدن این دستگاه می‌شود. مشکل برق داخلی تمام قسمت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای رفع این مشکل باید دستگاه به طور کامل عیب یابی شود تا بتوان دلیل قطعی برق آن را مشخص کرد. اگر دلیل قطعی برق سوختگی قطعات باید باید تعویض شوند تا اتصالی به سایر بخش‌ها منتقل نشود.

مشکلات برق رسانی PS5

 • ارور انتقال داده بعد از راه اندازی کنسول

استفاده از درگاه USB عقب یا کابل LAN برای انتقال داده آن هم بعد از نصب و راه‌اندازی کنسول می‌تواند ارورهای ps5 را به همراه داشته باشد. اگر برای انتقال داده به پورت نیاز دارید بهتر است از پورت جلوی پلی استیشن استفاده کنید.

 در صورت بروز مشکل در انتقال داده می‌توانید کنسول را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در این شرایط داده‌های شما حذف می‌شود و به بازی‌های آفلاین متصل می‌شوید‌. خراب بودن کابل هم می‌تواند مانع از انتقال داده‌ها شود. با فعال کردن Rest mode مشکل تا حد زیادی برطرف می‌شود.

 •  ایراد در انتقال داده های PS4 به PS5

طریقه انتقال بازی از ps4 به ps5 اهمیت زیادی دارد؛ زیرا کوچکترین مشکل در پروسه انتقال می‌تواند کد خطای مربوطه را نمایان کند. کاربرانی که از پلی استیشن 4 استفاده می‌کنند می‌توانند در صورت نیاز داده‌ها و پروفایل‌های ذخیره شده خود را به پلی استیشن 5 منتقل کنند.

استفاده از Wi-Fi بهترین راهکار برای انتقال است؛ چرا که سرعت بالایی دارد و مشکل سخت افزاری هم ایجاد نمی‌کند. در این شرایط داده‌ها بدون حذف شدن منتقل می‌شوند و ارورهای ps5 ظاهر نمی‌شوند.

 •    ارور مربوط به دسته PS5

دسته ps5 یا کنترلر باید در زمان راه‌اندازی به کنسول متصل و فایل آپدیتی مربوط به آن دانلود شود. از اتصال دسته به سیستم اطمینان حاصل کنید. عدم اتصال به دستگاه با کد خطا نمایش داده می‌شود.

اگر ارتباط کنترلر با کنسول قطع شود می‌تواند مشکلات اساسی را به همراه داشته باشد. بهترین راه حل برای رفع مشکل دانلود فایل آپدیت و بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه است. با مشاهده ارور باید سریعا اقدام کنید.

 •  ارور مربوط به شنیدن صدای نویز از هدفون هنگام استفاده از دسته

در صورتی که هنگام استفاده از دسته صدای نویز از داخل هدفون می‌شنوید ممکن است لوازم دیگری که در کنار شما باشند که این اختلال را ایجاد می‌کنند. این یکی از اصلی‌ترین ارورهای ps5 است. شما با انتخاب بهترین هدست گیمینگ برای ps5 می‌توانید تا حد زیادی مشکل نویز را برطرف کنی.

به کمک این هدست‌ها صداهای بازی به خوبی شنیده می‌شود. وسایل ارتباطی که دارای بلوتوث هستند می‌توانند روی هدفون نویز ایجاد کنند؛ بنابراین باید آنها را از کنسول دور کنید.

 •  ارور عدم اتصال دوربین PS5

بیشتر کاربران گزارش داده‌اند که هنگام استفاده از دوربین کنسول کد خطا مشاهده می‌کنند. برای رفع این مشکل باید ابتدا عیب اصلی آن را پیدا کنید. برای استفاده از دوربین و اتصال آن به دستگاه شما نیاز به آداپتور اختصاصی دارید.

 تنظیمات دوربین را بررسی کرده و در یک اتاق روشن از آن استفاده کنید. برای برطرف کردن ارور دوربین نیاز است تا شما زاویه و فاصله دوربین را هم چک کنید. خطای مربوط به دوربین جزء رایج‌ترین ارورهای ps5 است.

 •  ارور خراب شدن مدام کنسول

برخی از خطاهای روی دستگاه ثابت و مداوم هستند و در نهایت با کد خطای CE-108262-9 به پایان می‌رسند. این خطا مربوط به خراب شدن برخی قسمت‌های کنسول مثل بازی‌ها، مشاهده لگ و بالا نیامدن کنسول است. این ارور نشان دهنده معیوب شدن سیستم شما است و برطرف کردن آن نیاز به تخصص و مهارت دارد.

 •  ارور شارژ نشدن دسته PS5

کنترلر یا دسته نقش بسزایی در عملکرد پلی استیشن دارد و بدون آن گیمر نمی‌تواند بازی کند. اگر دسته شارژ نشود امکان استفاده از آن وجود ندارد. برای شارژ کردن باید از کابل USB استفاده کنید. با امتحان کردن یک کنترلر دیگر مطمئن می‌شوید که ایراد از دسته نیست و باید کابل و قسمت شارژ بررسی شود. اگر کابل در قسمت عقب کنسول قرار بگیرد بهتر کنترلر را شارژ می‌کند. شارژ نشدن دسته هم می‌تواند از ارورهای ps5 باشد.

ارور شارژ نشدن دسته PS5

 •  حرکت غیرعادی جو استیک دسته PS5

از دیگر خطاهای مشاهده شده در پلی استیشن 5 می‌تواند به حرکت خود به خود جو استیک دسته اشاره کرد. در این شرایط کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید می‌توانید جو استیک معیوب را شناسایی و بخش زیرین آن را با پد الکلی تمیز کنید.

 در صورتی که نرم افزار کنترلر آپدیت نشده باشد ممکن است مشکل برطرف نشود. پس از آپدیت و تمیز کردن دکمه ریست کنترلر را ۳ الی ۵ ثانیه نگه دارد تا ریست شود؛ سپس آن را با کابل USB به کنسول متصل کنید تا مشکل جو استیک برطرف شود.

 • ارور صداهای عجیب از کنسول

از دیگر ارورهای ps5 می‌توان به شنیدن صداهای عجیب از کنسول اشاره کرد. این صدای وزوز بلند برای کاربران خوشایند نیست به همین دلیل به دنبال علت آن هستند. برای رفع مشکل بخش نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه را بررسی می‌کنند. با تنظیم پایه ps5 می‌توان مشکل صدا را تا حد زیادی برطرف کرد.

 •  ارور مربوط به آپدیت کنسول ps5

زمانی که این ارور و کد خطای مربوط به آن را مشاهده کردید باید نسخه نرم افزاری دستگاه را آپدیت آپدیت جدیدترین نسخه را دانلود و نصب کنید. کاربرانی که از نسخه قدیمی برنامه استفاده می‌کنند همیشه شاهد کد خطای CE-108889-4 هستند. ساده‌ترین راه برای رفع این مشکل بروزرسانی است.

 • ارور داغ شدن ps5

داغ شدن مشکل رایجی است که شما در بیشتر کنسول‌ها مشاهده می‌کنید. چرا ps4 بوق میزند و چطور آن را برطرف کنیم؟ این سوالی است که ذهن کاربران را درگیر می‌کند و جزء ارورهای ps5 است. داغ شدن دستگاه در بیشتر موارد با بوق زدن و نمایش کد خطا همراه است تا بتواند سریع‌تر به گیمر اطلاع رسانی کند. داغ کردن ایکس باکس و روش های جلوگیری از آن برای گیمرها حائز اهمیت است.

 به همین دلیل همیشه در تلاش هستند تا علت داغ شدن را پیدا و در کمترین زمان مشکل را برطرف سازند. این مشکل می‌تواند بازی را تحت تاثیر قرار دهد و در برخی مواقع باعث آسیب به سخت‌ افزار دستگاه شود. به محض داغ شدن باید به سرعت دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید تا سرد شود. کنسول باید روی سطح صاف و مسطح باشد تا فن بتواند به خوبی آن را خنک کند.

ارور داغ شدن ps5

 •  ارور خوانده نشدن دیسک Blu-ray

کد خطای CE-110538-8 زمانی ظاهر می‌شود که کاربر دیسک با فیلم بازی را وارد کنسول می‌کند. این ارورهای ps5 به راحتی قابل حل هستند. برای رفع مشکل کافی است تا قبل از قرار دادن دیسک بازی داخل کنسول آن را با پارچه میکرو تمیز کنید تا هیچ گونه آلودگی و اثر انگشتی روی آن نباشد. اگر در صورت تمیز کردن باز هم مشکل برطرف نشود باید دیسک دیگری را امتحان کنید.

 •  ارور عدم فضای کافی در SSD

ارور عدم فضای کافی همیشه با کد CE-100028-1 در کنسول نمایش داده می‌شود. برای اینکه فضای کافی در اختیار داشته باشید و مشکل را برطرف کنید نیاز است تا برخی اطلاعات و داده‌ها را حذف کنید. هارد ssd به دلیل مزیت‌های زیادی که دارد بهترین گزینه برای کاربران است.

حال این سوال پیش می‌آید که چگونه هارد ssd روی پلی استیشن نصب می‌شود؟ برای نصب نیاز به لوازم خاصی از جمله هارد با ضخامت کم و ظرفیت ۱۶۰ گیگابایت و ۲ فلش مموری دارید. با نصب هارد SSD روی پلی استیشن سرعت اجرای بازی و عملکرد کنسول بهتر خواهد شد و بالا رفتن سرعت برای گیمر خوشایند است. نصب این هارد به لوازم خاصی نیاز دارد.

 •  ارور متصل نبودن به سرور

یکی از رایج‌ترین ارورهای ps5 عدم اتصال آن به سرور است. با چک کردن صفحه PSN متوجه فعال بودن سرورها خواهید شد. در صورت غیر فعال بودن باید کنسول را ری استارت و مودم را با کابل متصل کنید.

 • ارور رخ دادن خطا در زمان انتقال داده از طریق شبکه

اگر قصد انتقال داده از ps4 به ps5 را دارید و می‌خواهید از طریق شبکه این کار را انجام دهید ممکن است با ارورهایی مواجه شوید. در صورت مشاهده کد خطا باید ابتدا مشکل را عیب یابی کنید. بعد از ری استارت کردن مودم و روتر دوباره انتقال را شروع کنید.

 • خطا در کپی داده های بازی

ارور CE-106485-4 زمانی قابل مشاهده است که شما در حال انتقال داده‌های بازی به کنسول هستید. برای رفع این مشکل باید دیسک بازی را دوباره وارد دستگاه کنید و اجازه دهید تا به صورت اتوماتیک روند کپی طی شود. این از مهمترین ارورهای ps5 است و اگر کپی ادامه پیدا نکرد نیاز است تا پلی استیشن را دوباره راه‌ اندازی کنید.

 •  ارور عدم نصب بازی در کنسول

با به نمایش در آمدن کد خطای CE-100005-6 شما متوجه نصب نشدن بازی خواهید شد. این مشکل همیشه در زمان نصب بازی اتفاق می‌افتد و نیاز است تا شما دیسک را تمیز و مجدد داخل کنسول قرار دهید. با حذف و نصب مجدد بازی مشکل برطرف می‌شود. گاهی نیاز است تا دستگاه تنظیمات کارخانه شود.

 •  خطای هنگ کردن PS5

خطای دیگری که بیشتر کاربران شاهد آن هستند هنگ کردن دستگاه است. برای رفع این مشکل باید ابتدا حافظه را بررسی کنید. اگر حافظه بیش از اندازه پر باشد در زمان بازی کنسول مدام هنگ می‌کند.

 •   مشکل اجرا نشدن بازی

مشکل اجرا نشدن بازی هم جزء ارورهای ps5 است که با کد مخصوص به نمایش در می‌آید تا شما متوجه بروز مشکل شوید. در صورتی که نمی‌توانید یک بازی را اجرا کنید نیاز است تا یکبار کنسول را ری استارت کنید.

 •  ارور قفل شدن بازی های PS5

اگر با قفل شدن بازی‌ در پلی استیشن دیجیتال روبرو شدید نیاز است تا ابتدا اشتراک مربوط به دریافت بازی را بررسی کنید. با ریستور کردن لایسنس‌ها در بیشتر موارد مشکل برطرف می‌شود.

 •  خطای دانلود نشدن بازی در PS5

از خطاهای دیگر کنسول 5 می‌توان به دانلود نشدن بازی‌ها اشاره کرد. این مشکل در بیشتر موارد به اینترنت مربوط می‌شود و شما باید شبکه‌ای که به آن متصل هستید را بررسی کنید.

خطای دانلود نشدن بازی در PS5

 •   ارور بیرون آمدن از بازی در کنسول

یکی دیگر از ارورهای ps5 خارج شدن ناگهانی از داخل بازی است. در صورتی که دیسک بازی دچار خش باشد کنسول از بازی خارح می‌شود. با آپدیت کردن بازی و نرم‌افزار کنسول می‌توانید تا حد زیادی مشکل را برطرف کنید.

 • ارور CE-107965-8 در PS5

این ارور به باگ‌های کنسول مربوط می‌شود و با حذف و نصب دوباره بازی برطرف می‌شود. در صورتی که با مراحل قبل مشکل برطرف نشود نیاز است تا دستگاه را خاموش و مجدد روشن کنید.

 • ارور WS-116329-2

این ارور وقتی مشاهده می‌شود که شما نام کاربری یا رمز عبور را اشتباه وارد کرده‌اید. برای رفع مشکل باید به نام کاربری و رمز عبور صحیح دسترسی داشته باشید و آنها را وارد کنید.

 •  ارور بالا نیامدن کنسول در تلویزیون

از دیگر ارورهای ps5 می‌توان به بالا نیامدن آن در تلویزیون اشاره کرد. سوالی که بیشتر گیمرها با آن روبرو می‌شوند این است که چگونه پلی استیشن را به تلویزیون وصل کنیم؟ نصب صحیح کنسول به تلویزیون تاثیر بسزایی در بالا آمدن آن دارد. اگر کابل‌ها به درستی متصل نباشد ارتباط بین دستگاه و تلویزیون برقرار نمی‌شود.

علت آپدیت نشدن ایکس باکس چیست و چطور رفع می شود؟

علت اصلی آپدیت نشدن ایکس باکس وجود خطاها و ایراداتی است که در زمان به‌روز رسانی مشاهده می‌شوند. وجود این خطاها روند آپدیت را مختل می‌کند؛ بنابراین شما باید ابتدا علت بروز ارور را پیدا و آن را برطرف کنید. اگر دستگاه به درستی به‌روز رسانی نشود کاربر نمی‌تواند به راحتی از آن استفاده کند.

مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری می‌توانند این مشکل را تشدید کنند. ارورهای ps5 و ایکس باکس با کدهای مختلف نمایش داده می‌شوند. با راه‌اندازی مجدد ایکس باکس می‌توانید مشکل آپدیت نشدن را برطرف کنید. از دیگر روش‌های برطرف کردن مشکل عدم آپدیت می‌توان به ریست کردن دستگاه، بررسی اینترنت و خالی کردن هارد اشاره کرد.

علت آپدیت نشدن ایکس باکس

10 مورد از برترین بازی های مشترک ایکس باکس و پلی استیشن

تنوع در بازی‌های ایکس باکس و پلی استیشن زیاد است که در اینجا به برخی بازی‌های مشترک بین این دو کنسول اشاره می‌کنیم.

بازی های مشترک ایکس باکس و پلی استیشن

 1. بازی Fortnite: این بازی در هر دو پلتفرم قابل اجرا است و کاربران می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. امکان بازی‌ به صورت چند نفره وجود دارد و برای گیمرها جذاب است.
 2. بازی Minecraft: در این بازی جذاب شما می‌توانید به صورت چند نفره بازی کنید و خبری از ارورهای ps5 و ایکس باکس نیست. بالا بودن سرعت بازی هیجان آن را بیشتر کرده است.
 3. بازی Rocket League: این بازی ماشینی و ورزشی طرفداران خاص خود را دارد و روی هر دو پلتفرم قابل نصب و اجرا است. امکان بازی به صورت چند نفره هم وجود دارد.
 4. بازی Call of Duty: Modern Warfare / Warzone: گیمرها می‌توانند از طریق لینک https://a4baz.com/blog/best-xbox-playstation-games.html به این بازی مهیج دسترسی داشته باشند. بیشتر نسخه‌های این بازی مشترک است.
 5. بازی Red Dead Redemption 2: این بازی توسعه داده شده زندگی در عصر مدرن آمریکا را به تصویر می‌کشد. مشترک بودن بازی بین پلی استیشن و ایکس باکس آن را پر طرفدارتر کرده است.
 6. بازی Life is Strange 2: برای علاقه‌مندان به داستان‌های ماجراجویانه و گرافیکی این بازی بهترین گزینه است. در بازی شما ارورهای ps5 و ایکس باکس را مشاهده نمی‌کنید و سرعت اجرای بازی زیاد است.
 7. بازی Metal Gear Solid V: Phantom Pain: این بازی راز آلود و مهیج طرفداران خاص خود را دارد. بازی در لیست بازی‌های مشترک قرار دارد که در سال ۲۰۱۵ در دسترس کاربران قرار گرفته است.
 8. بازی Battlefield V: سبک اکشن و جنگجوی این بازی باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشد. تیراندازی در آن برای گیمر جذابیت زیادی دارد. این بازی توسعه یافته در ایکس باکس و پلی استیشن مشترک است.
 9. بازی Far Cry 5: این بازی با سناریوی تیراندازی طراحی شده و در سال ۲۰۱۴ در دسترس گیمرها قرار گرفته است. با نصب بازی روی پلی استیشن و ایکس باکس می‌توانید به راحتی آن را اجرا کنید.
 10. بازی Grand Theft Auto V: این بازی در هر دو پلتفرم قابل نصب و اجرا است و علاقه‌مندان به بازی‌های اکشن و ماجراجویانه می‌توانند به راحتی آن را دنبال کنند.

بازی های مشترک ایکس باکس و پلی استیشن

سخن پایانی

ارورهای ps5 در برخی بازی‌ها بیشتر است و شما برای رفع مشکل باید بخش‌های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه را بررسی کنید. هر خطا کد مخصوص به خود را دارد و با مشاهده کدها می‌توانید سریع‌تر کنسول را عیب یابی کنید. متخصص و کارشناسان ما در سایت پی اس استور در هر زمانی پاسخگوی شما هستند تا خطای بوجود آمده در پلی استیشن 5 را به صورت تخصصی برطرف کنند. به کمک پرسنل مجرب ما می‌توانید بازی‌های مختلفی را تجربه کنید.

مدیر سئو
مدیر سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *