بررسی بازی Overwatch 2

بررسی بازی Overwatch 2

با بررسی بازی overwatch 2 شاهد بازی‌های رقابتی در فاز تازه‌ای هستیم که کاربران را برای نصب این بازی مشتاق کرده است. در نگاه اولیه شاید تغییرات مشهودی نسبت به نسخه اول این بازی دیده نشود اما با بررسی دقیق‌تر مواردی خواهیم دید که سازندگان این بازی به طراحی آن پرداخته‌اند.

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از بازی‌های ویدیویی جذاب و سرگرم کننده آشنا کنیم و به توضیح فضا، ظاهر، چینش منوها، کاراکترها و قهرمان‌های بازی بپردازیم. اگر تاکنون نسخه دوم بازی overwatch 2 را تجربه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نقد و بررسی بازی Overwatch 2

بازی Overwatch 2 از جمله بازی‌های سرگرم ‌کننده و جذابی است که در سال 2016 توسط شرکت بلیزارد روانه بازار شد. پس از نقد و بررسی بازی Overwatch 2 و دریافت بازخوردهای مثبت، این بازی توانست به عنوان بهترین بازی سال در گیم اواردز انتخاب شود.

اگرچه هسته و ساختار بازی همانند نسخه قبلی خود است؛ اما تغییراتی در بازی ایجاد شده که توانسته برخی از مشکلات نسخه قبلی را برطرف کند. در نسخه بازی overwatch 2 یک حالت غیر رنکد ایجاد شده که بازیکنان با کمک آن می‌توانند بازی را به صورت معمولی یا role queue تجربه کنند.

با بررسی بازی overwatch 2 متوجه این مورد می‌شویم که بازیکنان تازه وارد برای دسترسی به تمام محتویات بازی لازم است بخش آموزشی را به صورت کامل انجام دهند تا تمامی حالت‌ها را آزاد و حالت‌های متفاوت بازی را به صورت روزانه در دسترس داشته باشند.

برای برخورداری از یک بازی هیجان انگیز و بی‌دغدغه لازم است لوازم گیمینگ آن تهیه شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موس پد حرفه‌ای، هارد اکسترنال، صندلی گیمینگ، وب کم، استند نگه دارنده هدست وغیره اشاره کرد.

قهرمان‌ها و حالت‌های مختلف بازی Overwatch 2

تمامی قهرمان‌های بازی در ابتدا برای بازیکن در دسترس نیست و برای آزادسازی آن‌ها باید مشغول بازی شوید تا به مرور زمان این آزادسازی اتفاق افتد. یکی از جذابیت‌هایی که شرکت بلیزارد برای کاربران قدیمی بازی overwatch 2 فراهم کرده، امکان انتقال پیشرفت خود در نسخه اول بازی به نسخه دوم آن است.

با انتقال بازی برای کاربران قدیمی، دیگر نیاز به آزادسازی قهرمانان ندارند و از همان ابتدای بازی، محتویات و قهرمانان آزاد هستند. کاربران تازه وارد نیز با نصب این بازی به خوبی با جهان و ساختار بازی overwatch 2 آشنا می‌شوند و باعث به نمایش گذاشتن عملکردی مناسب در مقابل با کاربران قدیمی خواهند شد.

همچنین تازه واردها با بررسی بازی overwatch 2 و تلاش برای آزادسازی محتوا و قهرمان‌ها باعث مشغول شدن بیش از پیش با یک قهرمان می‌شوند و مهارت‌های هر کدام را به صورت دقیق بررسی کنند.

بازی واقعیت مجازی پلی استیشن با  overwatch 2 هیجان انگیز می‌شود. این نسخه از بازی با ویژگی‌ها، قهرمان‌ها و مهارت‌هایی که در آن به کار گرفته شده است، کاربران را برای یک بازی جذاب و منحصر به فرد تشویق می‌کند.

رتبه و کلاس‌های بازی Overwatch 2

بازیکنان در بازی overwatch 2 در سه حالت و کلاس تانک، ساپورت، دی ‌پی اس قادر به انجام بازی‌هایی هستند که می‌توانند تعیین سطح و عملکرد و در نهایت رتبه نهایی کلاس بازی را مشخص کنند. رتبه هر سه کلاس در این بازی از یکدیگر متمایز خواهند بود.

رتبه و کلاس‌های بازی Overwatch 2

برای بررسی بازی overwatch 2 در خصوص کلاس، بازیکن قابلیت کسب رتبه گلد را در کلاس ساپورت دارد در صورتی که این امتیاز می‌تواند در کلاس دی ‌پی اس ‌رتبه پلاتینوم باشد.

سیستم و قهرمان‌های بازی Overwatch 2

سیستم این بازی به صورت بتل پس است به این صورت که بازیکنان با انجام چالش‌های روزانه، هفتگی، فصلی و ثابت قادر به کسب XP هستند و از طریق آن می‌توانند سطح خود را افزایش دهند.

جوایزی که برای بازیکن این بازی در نظر گرفته شده به غیر از پاداش‌های پرمیوم، پاداش‌های رایگانی هم برای کاربرانی که بتل پس را خریداری نکرده‌اند، وجود دارد.

در جریان بررسی بازی overwatch 2 شاهد دو قهرمان جدید هستیم که تغییراتی بر روی آن‌ها اعمال شده است. اگرچه برخی از قهرمان‌ها نظیر d.va و zarya بیش از اندازه قوی هستند و عدم تعادل در حالت‌های بازی ایجاد کرده‌اند، اما مهارت کارکترهای بازی حرف اول را می‌زند.

کیفیت سیستم بازی Overwatch 2

کیفیت سیستم بازی در overwatch 2 به دو حالت غیر رنکد و رنکد تقسیم می‌شود که در حالت غیر رنکد بازیکنان با هر سطح از مهارتی که دارند در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. برای برخی از کاربران ممکن است این حالت تیمی خسته کننده باشد. چرا که احتمال هم تیمی شدن چند بازی پشت سر هم با تازه واردها وجود داشته باشد و در مقابل با تیم حرفه‌ای روبرو شوید.

در حالت رنکد بازی با طراحی مناسب پیش می‌رود به گونه‌ای که با بررسی overwatch 2 بازیکنان با سطح خود هم تیمی می‌شوند. اجرای مجازات برای بازیکن، بازی را هیجان انگیزتر کرده است.

اگر قبل از تمام شدن هر دست، از بازی خارج و باعث نابرابری بازیکنان در بازی شوید، مجازات شامل حال بازیکن می‌گردد و به مرور این مجازات سخت‌تر از مرحله اول و در نهایت به مسدود شدن حساب کاربری بازیکن منجر می‌شود.

کیفیت سرور و بصری بازی Overwatch 2

بازیکنان ایرانی برای اتصال راحت به سرورهای بازی باید به سراغ تغییر آی‌ پی بروند. در صورت تغییر آی‌ پی اگر اتصال اینترنت از کیفیت خوبی برخوردار باشد، تجربه بررسی بازی overwatch 2 لذت بخش خواهد بود.

کیفیت سرور و بصری بازی Overwatch 2

از نظر بصری نیز این بازی نسبت به نسخه اول بهتر شده. نورپردازی‌های محیطی و افکت‌های حاصل از انفجار و دیگر موارد مشابه بهتر از قبل شده است. در ظاهر کاراکترهای بازی، شاهد تغییرات جزئی هستیم و از نظر فنی اگرچه باگ‌هایی وجود دارند اما عملکرد خوبی از سیستم بازی به نمایش می‌گذارد.

سلاح قهرمان‌های بازی Overwatch 2

با بررسی بازی overwatch 2 نسخه دوم این بازی سه قهرمان جدید آغاز به کار کرده است که هر کدام قابلیت‌ها و سلاح های ویژه ای دارند:

  • Sojourn با قرارگیری در دسته دمیج مهارت تیراندازی، اسلایدر و تیغه پرتابه است.
  • Junker queen به چاقوی پرتابه و تبر مجهز است.
  • Kiriko ریشه‌ای شرقی دارد و با عرضه در سبک ساپورت به مهارت‌های تله پورت، بالا رفتن از دیوارها و درمان کردن تسلط دارد.

چالش های جدید بازی Overwatch 2

پس از نصب شاهد چالش‌های جدیدی خواهیم بود که در اینجا به چند مورد از آن آشنا می‌شویم:

چالش های جدید بازی Overwatch 2

  1. یکی از چالش‌های این بازی به اضافه شدن 6 نقشه جدید مرتبط است که برخی از این نقشه‌ها منحصر به مودهای بازی هستند.
  2. ایجاد تغییرات ساختاری در برخی از قهرمان‌های بازی از چالش‌های دیگر بازی است که هدف آن نیز جلب توجه کاربران به قهرمان‌های غیر از دمیج بود که با این حال ناموفق واقع شد.
  3. قفل بودن قهرمان‌ها، مودها و بخش رنکینگ بازی است که کاربران در ابتدا باید چالش‌های بازی و بخش‌های خسته کننده آموزشی را بگذرانند.

نحوه خرید و تهیه بازی Overwatch 2

برای خرید بازی overwatch 2 می‌توانید با پرداخت قیمت 9.99 یورو یا 1000 overwatch کوین اقدام کنید و از آیتم‌های بتل پس، ایموت‌ها، کازمتیک‌ها برخوردار شوید.

این بازی اجازه کسب رایگان کوین‌ها را به بازیکن می‌دهد و برای کسب پول باید چالش‌های روزانه، هفتگی و ماهانه بازی را انجام دهید. بنابراین یا با پول و یا با صرف وقت می‌توان به آیتم‌های بتل پس دسترسی پیدا کرد.

کلام پایانی

با بررسی بازی overwatch 2 متوجه می‌شویم که این بازی یک شوتر مولتی پلیر است که هیجان و سرگرمی را برای کاربران و گیمران به ارمغان می‌آورد. با توجه به عرضه رایگان نسخه دوم این بازی می‌توان گرافیک هنری، گیم پلی جذاب و طیف گسترده کاراکترهای بازی را مشاهده نمود.

اگرچه در ابتدا تغییرات زیادی از این نسخه را شاهد نیستیم اما با کمی نگاه تیزبینانه تغییراتی را مشاهده خواهیم کرد که بازی را برای گیمران راحت‌تر و هیجان انگیز‌تر کرده است.

مدیر سئو
مدیر سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *