نقد و بررسی بازی Scars Above

بررسی بازی Scars Above

بازی‌های ویدیویی امروزه بازار گرم و داغی را تجربه می‌کند و گیمرهای مبتدی و حرفه‌ای همچنان گوش بزنگ تولید و ساخت بازی‌های جدید از شرکت‌های معتبر هستند که هیجان و لذت مورد انتظار را تجربه کنند. Scars Above از دسته بازی‌های ویدیویی است که با انتشار خود سعی در جلب توجه علاقه‌مندان و گیمران را داشت که با فضایی که توسط سازندگان این بازی ساخته شده است، سعی در تقلید بازی‌های بزرگ را دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی بازی Scars Above بپردازیم‌. اگر قصد خرید این بازی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بازی Scars Above

Scars above از جمله بازی‌های ویدیویی است که در سبک اکشن و ماجراجویانه ساخته شده و زوایه دید و دوربین به صورت سوم شخص است. این محصول که به تازگی منتشر شده، بر روی کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی پلی استیشن و ایکس باکس قابل اجرا است.

برخی از بازی‌ها از همان تبلیغ تا خرید و شروع بازی، نوید یک فضای هیجان انگیز و سرگرم کننده را می‌دهند و رضایت گیمربازان را جلب می‌کنند. اما برخی بازی‌ها با تلاش بر ایجاد فضاسازی جذاب، به مرور زمان برای علاقه‌مندان بازی، خسته کننده می‌شود. با بررسی بازی scars above می‌توان گفت، این بازی چنین وضعیتی دارد و به صورت یک بازی تقلید شده و سطحی ساخته شده است.

فضاسازی بازی scars above

بررسی بازی scars above به صورت کامل و مفصل می‌تواند شما را متقاعد کند که آیا خرید این بازی به صرفه است یا خیر. به سراغ داستان این بازی می‌رویم که شروع آن با سفینه‌ای به نام هرمیس آغاز می‌شود. شخصیت اصلی این داستان دکتر کیت وارد است که بازیکنان با همراهی این فرد، روند بازی را ادامه می‌دهند.

در ابتدای بازی شاهد ساخت سلاح و شلیک به حلقه‌های انرژی هستیم و پس از آن یک سخنرانی حماسی توسط یکی از بازیکنان همراه سفینه‌ای می‌شویم که طی یک ماموریتی سقوط می‌کند و دکتر کیت با ورود به یک سیاره‌ای جدید، با موجودات عجیب و غریب و یک شخصیت روح مانند فضایی دست و پنجه نرم می‌کند.

بازی پلی استیشن از کنسول‌های پرطرفداری است که توسط شرکت سونی ساخته شده است. برنامه‌های متنوع زیادی برای کار با این کنسول در بازار ارائه شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به scars above اشاره کرد. شاید بررسی بازی scars above شما را کنجکاوتر کند که به خرید این بازی مشتاق‌تر شوید، پس تا پایان این مطلب همرا ما باشید تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

بررسی بازی scars above: فضاسازی بازی

فضاسازی این بازی به گونه‌ای است که شما را متقاعد می‌کند که هیجان و کلی اتفاقات غیر منتظره در پیش دارید. بازیکنان در این بازی همراه کیت با جست و جو در این سیاره، به دنبال رمز و رازهایی هستند که آن‌ها را کشف کنند. با این وجود بازیکنان به صورت کامل نمی‌توانند همذات پنداری کنند و به گونه‌ای خاص از این بازی شگفت زده شوند.

به دنبال بررسی بازی scars above و سقوط سفینه بر روی سیاره عجیب، خیلی زود کیت سلاح سردی را پیدا می‌کند تا با کمک آن موجودات مکانیکی نظیر عنکبوت را شکست دهد و پس از مدتی سلاحی را در دست کیت می‌بینیم که قابلیت شلیک کردن دارد.

با کمک سلاح دومی که کیت در دست دارد، قابلیت مبارزه با دشمنانی که هر لحظه سر از آب بیرون می‌آورند و پنهانی وارد بازی می‌شوند، را فراهم می‌کند و فضای چالش برانگیزی را برای بازیکنان سبب می‌شود.

به طور کلی هدف اصلی این داستان ضربه زدن به نقاط ضعف دشمنان است که شخصیت اصلی داستان به مرور زمان به سلاح‌های پیشرفته‌ای مجهز می‌شود. با کمک آن می‌تواند در برابر دشمنان از خود دفاع کند، از جمله این سلاح‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • گلوله‌های انرژی
  • گلوله‌های آتشین
  • گلوله‌های یخی
  • شاتگانی مجهز به تیرهای شیمیایی

با بررسی بازی scars above متوجه می‌شویم هر کدام از این سلاح‌هایی که در اختیار کیت قرار می‌گیرد، باعث تصمیم گیری سریع بازیکن در موقعیت‌های مختلف می‌شود. به عنوان مثال در محیط‌های آبی می‌توان از گلوله‌های انرژی استفاده کرد و دشمنانی که در برابر سوختن ضعف دارند، از تیرهای آتشین بهره برد. 

بازی ps5 از جمله کنسول‌های ساخته شده شرکت سونی است که با ظرفیت 825 گیگابایتی امکان بازی آنلاین با دوستان‌تان را فراهم و کیفیت 4k را پشتیبانی می‌کند.

بررسی بازی scars above: نقاط قوت و ضعف

اگرچه در دقایق اول این بازی، شاهد هیجان و چالش‌های زیادی هستیم اما به مرور زمان وضعیت برای بازیکن راحت می‌شود. بگذارید با تشریح و بررسی بازی scars above این موضوع را بیان کنیم.

بعد از گذشت از مسیری که کیت سپری کرده است، وارد محیط برفی می‌شویم که علاوه بر سایر تهدیدهایی که تاکنون با آن مواجه شده بودیم، مقابله با سرما هم به آن اضافه می‌شود و با وجود گیاهانی که در آن محیط هستند، می‌توان با به آتش کشیدن آن‌ها، گرم شد.

نقاط قوت و ضعف بازی scars above

اما نقصی که در این بخش وجود دارد، محدودیت تکرار این موضوع است که از انگشتان دست هم فراتر نمی‌رود. همچنین با وجود سلاح‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای که برای بازی در نظر گرفته شده، وجود ابزارهای وابسته بیش از حد ممکن است و این هیجان و چالش بازی را کاهش می‌دهد.

به عنوان مثال با کمک یکسری سلاح‌ها و بررسی بازی scars above می‌توان سرعت دشمنان را کاهش داد و سپری محافظ در برابر حملات آن‌ها ایجاد کرد. اما خرجی که برای این تجهیزات به کار برده می‌شود، بیش از حد ممکن یافت می‌شود و نبردهایی که ممکن بود خیلی بیشتر از اینها چالش برانگیز باشد، برای بازیکن راحت می‌شود و سریع پیروز بازی اعلام می‌گردد.

بررسی بازی scars above نقاط قوت و ضعف بازی را به خوبی بیان می‌کند و گیم‌بازان را برای انتخابی مناسب و جذاب آماده می‌کند. بازی ps4 علاقه‌مندان را جذب این بازی خواهد کرد که به صورت باکیفیت و جذابی بازی را به نمایش می‌گذارد.

بررسی مهمات و دشمنان بازی scars above

یکی از موضوعاتی که در بررسی بازی scars above مورد بررسی قرار می‌گیرد، مهماتی است که توسط کیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهمات باید به گونه‌ای باشند که چالش و هیجانی را برای بازیکنان فراهم آورد، اما تحت هر شرایطی هرگز با کمبود مهمات روبرو نخواهید شد و این مسئله بار چالش بازی را کاهش می‌دهد.

نبردها و مهمات پتانسیل تغییر و پیشرفت را دارند ولی این انتظار برای بازیکنان این بازی به خوبی برآورده نشده است. اگرچه سناریو کلی مبارزه خوب است اما شخصیت بازی می‌توانست جذاب از آن طراحی شده باشد.

همچنین وقتی بازیکن با یک معما و پازل روبرو می‌شود، به محض اینکه فرد را برای رسیدن به حل معما به چالش بکشاند، پیشنهادی برای حل آن توسط کیت ارائه می‌شود که بار هیجان بازی را می‌کاهد.

بررسی بازی scars above از نظر بصری

اگر بخواهیم به بررسی بازی scars above از نظر بصری بپردازیم به طراحی خوب هنری محیط‌های بازی اشاره می‌کنیم که همراه با موسیقی و صداگذاری جذابی ساخته شده است و حس عجیب و غریب و مرموز بودن سیاره را به گیمر انتقال می‌دهد.

تنوع محیطی در سیاره متناسب است و فضای برفی و چیزهای غیر زمینی را می‌توانید کاملا درک و مشاهده کنید. تنها چیزی که در این میانه‌ها شاید به چشم بازیکنان بیاید، افت فریم شخصیت اصلی داستان است که باز هم زیاد اذیت کننده و محسوس نیست.

بررسی بازی scars above از نظر بصری

اگرچه با بررسی بازی scars above می‌توان فهمید که چیزی که خود بازی اعلام کرده نزدیک نیست. با توجه به اینکه این بازی اعلام کرده که از آثاری چون سری سولز و ریترنال الهام گرفته شده، اما تنها یک بازی معمولی را به نمایش می‌گذارد که مشکلات زیادی را از نظرهای مختلف شامل می‌شود.

با کمک این بازی به راحتی می‌توان فرق بازی سازان خوب با دیگران را مشخص کرد و با توجه به بررسی بازی scars above به این نتیجه رسید که اثری فوق العاده و پیشنهادی نیست که همه را برای بازی به این محیط دعوت کرد.

تنها نکته‌ای که می‌توان در مورد این بازی پیشنهاد کرد این است که اگر افرادی هستند می‌خواهند شاهد تصمیمات اشتباه در یک اثر باشند و نتیجه کلی را خراب کند، این بازی برای این دسته افراد است.

کلام پایانی

یکی از بازی‌های ویدیویی که امروزه به چشم می‌خورد، scars above است که اخیرا با الهام از چند بازی دیگر ساخته شده است. با بررسی بازی scars above می‌توان جنبه های مختلفی از این بازی را زیر نظر گرفت و نقاط ضعف و قوت آن را با دقت زیر ذربین قرار داد.

این بازی اگرچه در ابتدا توجه گیمر را به خود جلب می‌کند و با سلاح‌ها، محیط‌های جذاب و صداگذاری مرموزی که به گوش می‌خورد، بازی را هیجان انگیز و پر از چالش کند. اما در ادامه بازی این چالش به مراتب کاهش پیدا می‌کند و قدرت حدس و حل معماها را از بازیکن می‌گیرد.

مدیر سئو
مدیر سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *