بررسی بازی Tchia

بررسی بازی Tchia

از دسته بازی‌هایی که نیاز دارید با آن آرامش بگیرید و به گشت و گذار در جزیره‌های سرسبز و زیبا بپردازید، بازی Tchia است. اگرچه به صورت کامل از پتانسیل خود استفاده نکرده، اما توانسته است توجهات زیادی را به خود جلب کند. با بررسی بازی Tchia متوجه خواهیم شد که این بازی ویدیویی چه قابلیت‌هایی در خود دارد و با توجه به ساختارهای خود، چه محتوایی را برای علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی فراهم کرده است. اگر قصد دارید بازی ویدیویی جدیدی را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا بازی متفاوتی را معرفی کنیم.

ساخت بازی Tec

برای اینکه به بررسی بازی Tchia بپردازیم، لازم است خلاصه‌ای از ساخت این بازی ارائه دهیم. این بازی توسط دو نفر از ساکنین سابق کالدونیای نو ساخته شده است و هر دو این افراد با همکاری چند نفر دیگر و پشتیبانی برند Kepler Interactive توانستند یک بازی ویدیویی طراحی کنند که از کالدونیای نو الهام گرفته شده است.

کالدونیا در کشور فرانسه قرار دارد و مردم این جزیره از بیش از 30 زبان مختلف دنیا استفاده می‌کنند. در این جزیره شاهد افسانه‌ها، سبک زندگی، نوع پوشش متفاوت، عقاید و زیبایی‌های زندگی جذابی هستیم که شاید با مشاهده بازی tchia متوجه این همه زیبایی شویم.

منتشر کردن و پشتیبانی یک بازی ویدیویی با زبان Drehu که تنها حدود 12 هزار انسان زنده در دنیا به آن مسلط هستند، کاری جدی و عملا غیر ممکن است. از این رو با بررسی بازی Tchia همین باعث غیر عادی بودن پروژه Tchia شده است. 

بازی Tchia به عنوان یکی از بازی‌های مستقل توانایی پخش بر روی پلی استیشن دیجیتال را دارد که با کمک این بازی می‌توانید ناگهانی روح خود را به موجودات زنده متفاوت و حتی جسم‌های مختلف منتقل کنید.

ویژگی های بازی Tchia

با بررسی بازی tchia به خوبی متوجه می‌شویم سازندگان این بازی کاملا به این موضوع واقف هستند که پروژه tchia یک پروژه مستقل و غیر عادی است. در اینجا به چند ویژگی از این بازی اشاره می‌کنیم که همین ویژگی‌‌ها سبب جداسازی این بازی از سایر بازی‌های ویدیویی شده است:

ویژگی های بازی Tchia

  • زبان، اساطیر و سبک زندگی مردم جزیره کالدونیا که توسط این بازی الهام گرفته شده است، به خوبی به تصویر کشیده شده و وفاداری سازندگان را نشان می‌دهد.
  • زیبایی این بازی هم واقعی و هم خیال انگیز است.
  • در این بازی بازیکنان تعهد خاصی دارند که با جامعه‌ای جدید آشنا شوند و همین موضوع سبب شده که به استودیو Awaceb هویت داده شود.
  • با توجه به الهام عجیبی که این بازی دارد، متوجه اورجینال بودن این اثر می‌شویم.

با خرید بازی ps5 می‌توان این بازی هیجان انگیز و سرگرم کننده را انجام داد و ساعت‌ها به دنیای کشف رمز و راز چیا قدم گذاشت.

بررسی بازی Tchia

با توجه به بررسی بازی Tchia تا اینجا متوجه شدیم که زبان خاصی برای این بازی در نظر گرفته شده و همین امر سبب کاهش گروه مخاطبین بوده و سازندگان با دانستن این موضوع ترجیح داده‌اند که این بازی را وارد بازار کنند.

با بررسی بازی Tchia و شروع بازی و غرق شدن در آن متوجه موسیقی‌های بومی، جشن‌های محلی و سنت‌های مشخصی خواهید شد که از منطقه کالدونیا نشات گرفته است. عادات رفتاری بازیکنان نیز به گونه‌ای است که متوجه مصنوعی بودن آن نمی‌شوید.

با مشاهده و نصب Tchia بر روی پی اس فت ، جلوه‌های بصری این بازی ما را بیشتر به بررسی بازی Tchia وا می‌دارد. زیرا این بازی در گروه بازی‌های مستقلی است که با داشتن سبک گرافیکی منحصر به فردش، تصویرسازی جذابی را به نمایش می‌گذارد.

این بازی ویدیویی به خوبی مناظر طبیعت را در روز و شب به تصویر می‌کشد و جهان را به زیبایی تمام‌تر و پر جزئیات نمایش می‌دهد. اما نمی‌توان گفت این بازی چالش‌برانگیز است. چرا که بازیکن با استفاده از امکاناتی که برای بازی قرار داده شده، می‌تواند از پس چالش‌ها برآید.

از دیگر نقص‌های این بازی، عدم وجود فعالیت و ماموریت‌های فرعی است که مخاطب را وادارد به کمک شخصیتی در بازی بشتابد و فعالیت‌های این چنینی را تجربه کند. واقعیت اصلی این بازی در واقع می‌توان گفت گشت و گذار است. اگرچه این فعالیت دوست داشتنی به نظر می‌رسد، اما درصد بالایی از بازی صرف این فعالیت‌ها و جمع آوری چیزهای مختلف شده است.

بررسی بازی Tchia: شخصیت اصلی 

اگر در آغاز بررسی بازی Tchia به شخصیت اصلی داستان بپردازیم، چیا را مشاهده می‌کنیم که قابلیت فرا طبیعی دارد. از زمان شروع بازی شاهد دزدیده شدن پدر چیا هستیم که این شخصیت در پی پیدا کردن و نجات پدر خود وارد دنیای پر رمز و راز و جذابی می‌شود و مخاطبین را همراه خود می‌برد.

شخصیت اصلی بازی Tchia

قابلیتی در بازی اعمال شده که به چیا این امکان را می‌دهد وارد بدن حیوانات و اشیا گوناگون شود. قابلیت soul-jumping پتانسیل بالایی به چیا می‌دهد تا به بخش‌های مختلف بازی وصل شود. به عنوان مثال با استفاده از این قابلیت چیا می‌توان راه به دست آوردن تخم مرغ را پیدا کرد.

بررسی بازی Tchia شما را بیشتر ترغیب می‌کند که با تمامی جوانب آن آشنا شوید. اما چیزی که در این بازی به چشم می‌خورد، شتاب زدگی و اغراق‌های نابجایی است که ضعف‌های دیگر بازی را پوشش نمی‌دهد.

جذابیت بازی Tchia

جذابیت چیا در جست و جو این دنیا زیبا است و زیبایی آن را بیشتر در جزئیات محیط می‌توان درک کرد. چیدن سنگ‌ها روی هم، پرواز در قامت یک پرنده، به آتش کشیدن دشمن‌ها، کندن زمین با کنترل یک حیوان می‌تواند سرگرم کننده باشد.

همچنین چیا در این بازی توانایی ورود به یک چراغ نفتی را دارد که قادر است آن را به حرکت درآورد یا در وجود یک کوسه قرار گیرد و به شنا در زیر آب بپردازد. تمامی پرندگان و خزندگان در این بازی به کنترل شخصیت چیا در می‌آید که بازی را جذاب کرده است.

اما با بررسی بازی Tchia به صورت کلی می‌توان دریافت که کلیت بازی باید پیوسته‌تر و گیمی‌تر به مخاطب ارائه می‌شد که همین امر باعث می‌شود که ما را محدود به پیشنهاد این بازی به دیگران کند.

با تمام بررسی‌های این بازی می‌توان گفت حس و حال خاصی را در این بازی تجربه کرد و با اینکه احتمال دیدن از این منطقه در دنیای واقعی شاید کم باشد، با کمک این بازی می‌توان سفر جذابی همراه چیا داشته باشیم که تجربه آرامش بخش آن خالی از لطف نیست.

کلام پایانی

با بررسی بازی Tchia که به عنوان بازی‌های مستقل به شمار می‌آید، می‌توان متوجه شخصی سازی این اثر شد که با زبان مخصوص و انتشار عقاید، سبک زندگی و دیگر ویژگی‌های منطقه دیار سازندگان این بازی ساخته شده است. روایت داستان توسط دخترکی به نام چیا که به دنبال دزیده شدن پدرش آغاز می‌شود و برای نجات وی وارد دنیای سحرآمیز و سرسبزی می‌شود که طی این مسیر هیجان و سرگرمی متفاوتی را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد.

مدیر سئو
مدیر سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *