بن شدن ایکس باکس

بن شدن ایکس باکس

بن شدن ایکس باکس به معنای ایجاد محدودیت توسط مایکروسافت برای حساب کاربری گیمر است. مسدود شدن حساب می‌تواند به دلایل مختلفی مثل استفاده از الفاظ رکیک، تخلف در بازی، اتصال به شبکه‌هایی با محدودیت جغرافیایی، رمز عبور ضعیف وغیره رخ دهد.

برای بر طرف کردن مشکل محرومیت از سیستم ایکس باکس لایو روش‌های زیادی وجود دارد. برای مثال می‌توانید به ایجاد حساب حدید، استفاده از وی پی ان قوی، به روزرسانی حساب کاربری، اصلاح حساب و مواردی از این دست بپردازید.

چه زمانی کاربر بن می‌شود؟

بن شدن ایکس باکس وان به معنای قطع قابلیت دسترسی به سرویس ایکس باکس لایو است. این سرویس امکان استفاده از بازی‌های آنلاین را فراهم می‌کند و بدون آن نمی‌توان بازی آنلاین را تجربه کرد. همچنین بدون این سرویس امکان نصب برنامه جدید و ارتقاء حساب کاربری وجود ندارد. برای خرید ایکس باکس سری ایکس می‌توانید از پی اس استور اقدام کنید.

اما بن شدن کنسول ایکس باکس زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر از قوانین و مقررات مایکروسافت پیروی نکند. در این وضعیت این شرکت اقدام به بن کردن کاربر از ایکس باکس لایو می‌کند. در نتیجه گیمر با محدودیت‌هایی رو به رو می‌شود که شامل محرومیت استفاده از امکانات نرم افزاری ارتباطی با دوستان است.

در وضعیتی که یک گیمر به بازیکنان دیگر توهین کند یا آزاری برساند و یا تقلب را در بازی به کار ببرد توسط مایکروسافت بن می‌شود. برای رفع بن شدن ایکس باکس وان تا ادامه همراه ما باشید.

علائم بن شدن ایکس باکس

از آنجایی که بن شدن xbox series s و انواع آن برای گیمرها یک دردسر بزرگ محسوب می‌شود، پس تلاش می‌کنند تا از رخ دادن این اتفاق جلوگیری کنند. از طرف دیگر باید با نشانه های بن شدن ایکس باکس آشنا بود تا به موقع اقدام به رفع آن شود. برای خرید ایکس باکس سری اس می‌توانید به فروشگاه‌ آنلاین و معتبر پی اس استور مراجعه کنید.

 • یکی از علائم بن شدن ایکس باکس‌ها از بین رفتن تمام اشتراک‌ها و پیشرفت‌های بازی است.
 • مورد دیگر هم این است که نمی‌توانید از ایکس باکس لایو استفاده کنید.
 • در زمان محرومیت ایکس باکس امکان نصب بازی جدید یا ارتقاء آن وجود ندارد.

علائم بن شدن ایکس باکس

اگر ممنوعیت برای مدت کوتاه و موقت باشد بین یک الی ۱۴ روز طول می‌کشد. برای همین اگر با این موقعیت رو به رو شدید حتما با پشتیبانی مایکروسافت تماس بگیرید و مطمئن شوید که این کار قابل حل است یا خیر.

اگرچه پیشنهاد می‌کنیم حداکثر دو هفته صبر کنید و در صورت حل نشدن مشکل‌تان با پشتیبانی تماس بر قرار کنید. با این حال گاها این مشکل قابل حل است که در ادامه به معرفی شیوه رفع این محدودیت خواهیم پرداخت.

دلایل بن شدن ایکس باکس

دلایل متعددی وجود دارد که باعث بن شدن کنسول بازی ایکس باکس می‌شود. مثلا در صورتی که قوانین در این کنسول نقض شود گیمرها برای استفاده از ایکس باکس محدود می‌شوند. در ادامه علت‌های بن شدن ایکس باکس را معرفی می‌کنیم.

 • خرید اکانت هک شده

یکی از علت‌های اصلی مسدود شدن گیمرها از ایکس باکس استفاده از اکانت‌های هک شده است. در واقع از آنجایی که قیمت این اکانت‌ها ارزان‌تر است و دسترسی به آن ها کم هزینه‌تر خواهد بود بیشتر افراد برای خرید حساب به سراغ آن‌ها می‌روند.

در حالی که وقتی به اینترنت وصل می‌شوند مایکروسافت این اکانت را شناسایی و بن می‌کند. مایکروسافت این کنسول را به طوری طراحی کرده که اگر مخالف قوانین آن پیش بروید استفاده از آن برای شما با محرومیت همراه خواهد بود.

 • استفاده از گیفت کارت‌های نامعتبر

یکی دیگر از دلایل بن شدن گیمرها از ایکس باکس استفاده از گیفت کارت غیر معتبر است. برای همین هنگام خرید این کارت‌ها باید از یک مرکز معتبر و مطمئن اقدام کنید؛ زیرا فروشگاه‌های نامعتبر، گیفت کارت‌های هک شده را به فروش می‌رسانند که استفاده از این گیفت‌ کارت‌ها باعث نقض قوانین مایکروسافت می‌شود.

دلایل بن شدن ایکس باکس

 • به کارگیری الفاظ رکیک یا بی احترامی

جالب است بدانید که اگر در این برنامه با بازیکن‌های دیگر دعوا یا جدلی داشته باشید باعث گزارش نقض قوانین می‌شود که با توجه به شدت تخلفات شما حساب‌تان برای مدتی مسدود می‌شود. از طرف دیگر اگر تقلب کنید یا طرف مقابل را به تمسخر بگیرید حساب‌تان با محدودیت رو به رو خواهد شد.

نحوه رفع بن ایکس باکس

گاها پیش می‌آید که در حین گیم، نصب بازی جدید در ایکس باکس وغیره با مشکل بن شدن مواجه شد که در این وضعیت با توجه به علت بن شدن ایکس باکس باید اقدام به بر طرف کردن آن کرد. در ادامه چند راهکار برای رفع این مشکل معرفی می‌کنیم.

 • تماس با پشتیبان‌های مایکروسافت

اگر محدودیت کنسول بیش از ۱۴ روز کشید می‌توانید برای رفع این مشکل با پشتیبانی ایکس باکس تماس بگیرید. حتما این سوال را مطرح کنید که آیا این مشکل قابل حل است یا باید کنسول را تعویض کرد. برای تماس با پشتیبان ایکس باکس وارد سایت رسمی ایکس باکس شوید و در خواستی برای بازگشت حساب کاربری خود ارسال کنید.

 • تغییر رمز عبور

جالب است بدانید که گاها بن شدن ایکس باکس به خاطر ضعیف بودن رمز عبور است؛ زیرا امکان هک کردن را برای سوء استفاده گران فراهم می‌کند. پس اگر با این مشکل مواجه شدید حتما یک رمز عبور قوی را برای حساب خود انتخاب کنید.

 • حل تخلفات

در صورتی که از محتوای بی ارزش و نا مناسب در بازی‌های آنلاین استفاده شود برای حساب فرد تخلفاتی در نظر گرفته می‌شود که اگر آن‌ها را برطرف نکند حساب کاربری او مسدود می‌شود. پس اگر با این مشکل مواجه شدید ابتدا تخلفات خود را بررسی و در صورت نیاز رفع کنید.

نحوه رفع بن ایکس باکس

 • ایجاد حساب جدید

اگر در حساب کاربری شما تغییراتی ایجاد شود امکان بن شدن حساب وجود دارد. در این موقعیت می‌توانید یک حساب جدید را تاسیس کنید و با آن وارد بازی‌ها شوید. اگرچه، با به روز رسانی کردن اطلاعات حساب هم امکان بازگشت حساب کاربری برای شما وجود دارد.

 • استفاده از وی پی ان مناسب

استفاده از وی پی ان (شبکه خصوصی مجازی) به رفع محدودیت حساب کاربری شما کمک می‌کند؛ چراکه ممکن است این اتفاق به خاطر اتصال به شبکه‌های گسترده با محدودیت جغرافیایی باشد.

سخن پایانی

بن شدن ایکس باکس مشکلی است که برای اکثر کنسول‌های بازی رخ می‌دهد. خیلی از افراد در مواجه با این مسئله سریعا اقدام به دور انداختن آن می‌کنند، در حالی که با راهکارهای ما در این مقاله می‌توانید از پس این مشکل بر آیید. ضمن اینکه اگر این بن شدن رفع نشود نمی‌توانید به بازی‌ مد نظرتان متصل شوید.

مدیر سئو
مدیر سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *