مقایسه دسته اصلی و فیک ps4

مقایسه دسته اصلی و فیک ps4

دسته بازی از تجهیزات مهم کنسول پلی استیشن است که شما باید مدل اصلی آن را خریداری کنید. با مقایسه دسته اصلی و فیک ps4 به راحتی متوجه تفاوت بین آنها خواهید شد. با دسته تقلبی و فیک قطعا کیفیت بازی افت پیدا می‌کند. اولین راه تشخیص دسته اصلی و اورجینال توجه به نوع بسته‌ بندی آن است.

اگر دسته در بسته بندی پلمپ و کاملا استاندارد باشد نشان دهنده اصل بودن آن است؛ اما اگر در یک بسته بی کیفیت آن را تحویل گرفته‌اید مطمئنا فیک و تقلبی است. کیفیت باتری و دکمه‌ها و سرعت دسته هم سر نخ‌هایی هستند که در پیدا کردن دسته اصلی و فیک ps4 به شما کمک می‌کنند. هر چه دسته باکیفیت‌تر باشد قطعا اجرای بازی برای گیمر خوشایندتر خواهد بود.

فرق دسته اصلی و فیک ps4

با مقایسه ی دسته ی اصل و فیک ps4 به راحتی متوجه فرق بین آنها خواهید شد. برای اینکه بتوانید در کمترین زمان فرق آن‌ها را تشخیص دهید بهتر است ابتدا به ظاهر بسته بندی توجه کنید. جعبه اصلی از سه پلمپ تشکیل شده و ابعاد بزرگ‌تری دارد؛ اما دسته پلمپ با ابعاد کوچک‌تر و تنها یک پلمپ در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

کیفیت چاپ روی جعبه اصلی بالاتر از نمونه‌ تقلبی آن است. در زمان خرید پلی استیشن 4 بهتر است به بارکد، سریال ساخت و کشور تولید کننده که روی جعبه حک شده توجه کنید. دسته اصلی هر سه مورد را دارا است. برای تشخیص دسته اصلی و فیک ps4 نیاز است تا جنس دسته را بررسی کنید. محکم بودن نشان دهنده اصل و اورجینال بودن کالا است.

 فرق دیگری که در دسته اصل و تقلبی به خوبی مشهود است وجود کابل USB و دفترچه راهنما درون جعبه است. لوگو به صورت برجسته روی دسته اورجینال حک شده و این اصلی‌ترین راه تشخیص آن است. اگر لوگوی دسته با لوگوی کنسول متفاوت باشد نشان دهنده فیک و تقلبی بودن است. برای تجربه خوشایند بازی آن هم با دسته اصلی نیاز است تا به طراحی آنالوگ‌های برفکی توجه داشته باشید.

فرق دسته اصلی و فیک ps4

 کمپانی سونی این سیاست را در نظر گرفته تا انگشت از روی آنالوگ‌های برفکی لیز نخورده. دسته‌های تقلبی فاقد این آپشن هستند و این می‌تواند فرق اصلی بین آنها باشد. قبل از خرید دسته ps4 باید به میزان نور ساتع شده از آن توجه کنید. نور دسته اصلی و فیک ps4 با هم فرق دارند. نور دسته اصلی سفید است و به راحتی می‌توان آن را از دسته فیک و تقلبی تشخیص داد.

 زمانی که دسته را به شارژ متصل می‌کنید نور دسته اصلی روشن مانده و نمونه تقلبی به سرعت خاموش می‌شود. اولین سر نخی که شما را به دسته اصلی می‌رساند توجه به چاپ دکمه EXT و علامت هدفون روی دسته‌ است. روی دسته اصلی آنها را به صورت محو مشاهده می‌کنید؛ به طوری که در مدل فیک این علائم به صورت پر رنگ قابل مشاهده هستند.

تفاوت دسته فیک و اورجینال پلی استیشن 4

بررسی دقیق دستگاه پلی استیشن کمک می‌کند تا شما متوجه تفاوت دسته اورجینال و تقلبی ps4 شوید. این دسته‌ها تفاوت زیادی با هم دارند که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم:

  •  تفاوت دکمه‌ ها

دسته اصلی و فیک ps4 دکمه‌های متفاوتی دارند. دکمه‌ها در زمان بازی مدام زیر دست هستند و گیمر آنها را حس می‌کند. اگر کیفیت دکمه پایین باشد بازیکن حس خوبی نخواهد داشت. به همین دلیل نیاز است تا شما دسته‌های اصلی با دکمه‌های باکیفیت را انتخاب کنید.

 خرید بازی ps4 با دسته‌های اصلی برای گیمرهای حرفه‌‌ای یک انتخاب عالی به شمار می‌رود. با بررسی دقیق دکمه‌ها متوجه اصل یا فیک بودن دسته خواهید شد. در دسته اصلی شما شاهد دکمه‌های براق و صیقلی هستید؛ اما در مدل تقلبی و فیک دکمه‌ها مات و بی کیفیت هستند و از پلاستیک نامرغوب ساخته شده‌اند. بهتر است قبل از خرید دکمه‌ها را مقایسه کنید.

  • تفاوت در ظاهر USB

در دسته اصلی و فیک ps4 ظاهر پورت کاملا متفاوت است‌ و علامت آن روی دوال شاک به صورت برجسته حک شده است. در مدل تقلبی این علامت به صورت برجسته نیست و این می‌تواند بهترین نشانه برای تشخیص مدل اورجینال از فیک باشد. در بسته‌ بندی مدل تقلبی اصولا پورت USB هم دیده نمی‌شود.

تفاوت دسته فیک و اورجینال پلی استیشن 4

شماره سریال درج شده روی دسته نشان دهنده سال ساخت و شرکت سازنده آن است. پس بهتر است به ظاهر دسته‌ها بیشتر توجه کنید تا بتوانید سریع‌تر تفاوت آنها را پیدا کنید. این شماره سریال در مدل اصلی سایز و برش مناسبی دارد؛ اما در نمونه تقلبی برش و سایز استانداردی ندارد.

  • تشخیص دسته ‌ها از نظر وزن

به کمک وزن می‌توان دسته اصلی و فیک ps4 را به راحتی تشخیص داد. این می‌تواند اصلی‌ترین تفاوت این دو محصول باشد. اگر ترازوی هوشمند در دسترس شما است می‌توانید دسته را وزن کنید. دسته تقلبی چون از پلاستیک بی‌کیفیت ساخته شده وزن سبک‌تری نسبت به نمونه اصلی خود دارد و شما با وزن کردن به راحتی متوجه این موضوع خواهید شد. این اختلاف وزن به ۲۰ گرم می‌رسد و می‌تواند بهترین سر نخ برای شما باشد.

  • حالت قرارگیری دکمه PS

دکمه PS در پلی استیشن 4 بین دو آنالوگ استیک قرار گرفته و در جای خود کاملا محکم و ثابت است. اگر دسته شما فیک و تقلبی باشد دکمه ثابت و محکم نیست؛ بلکه مدام در حال لق زدن و تکان خوردن است. شل بودن این دکمه باعث شده تا به سرعت بچرخد و در جای خود ثابت نباشد. توجه به این نکته شما را به دسته اورجینال نزدیک‌تر می‌کند. دسته اصلی و فیک ps4 با این روش تشخیص داده می‌شوند.

  • سفت بودن آنالوگ استیک

آنالوگ استیک‌ها در بازی ps4 مهمترین نقش را دارند دارند بدون آنها امکان اجرای بازی وجود ندارد. این دکمه‌ها در دسته اصلی به صورت نرم و روان حرکت می‌کنند؛ اما در دسته تقلبی به سختی حرکت می‌کنند و کاملا خشک هستند.

سفت بودن مانع از حرکت آنها به سمت چپ و راست و بالا و پایین می‌شود. این می‌تواند افت کیفیت را در بازی به همراه داشته باشد که برای گیمر ناخوشایند است. اگر شاهد بد عمل کردن استیک هستید باید به تقلبی بودن دسته شک کنید و آن را از جهات دیگر هم مورد بررسی قرار دهید.

سفت بودن آنالوگ استیک

  • تفاوت به دلیل اشتباهات املایی

دسته اصلی و فیک ps4 با اطلاعاتی که دارند به مشتریان معرفی می‌شوند. تمام اطلاعات درج شده روی جعبه و دسته اصلی درست و بدون اشتباهات املایی است. اگر شما کوچکترین اشتباه املایی را مشاهده کردید این می‌تواند نشان دهنده تقلبی بودن دسته باشد.

حروف و کلماتی که شماره سریال پشت دسته را تشکیل می‌دهند باید به درستی حک شده باشند. سازندگان مدل‌های فیک هیچ توجهی در انتخاب فونت و نوشتن صحیح کلمات ندارند و این می‌تواند بهترین سر نخ برای تشخیص دسته‌های فیک و اورجینال باشد.

  • تشخیص دسته اصلی فیک و اصلی از روی باتری

باتری مهمترین قسمت دسته را تشکیل می‌دهد که اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد دسته نمی‌تواند با سرعت بالا دستورات را اجرا کند. دسته اصلی و فیک ps4 با باتری‌های مختلفی ساخته می‌شوند. تشخیص دسته اصل از تقلبی آن هم به کمک باتری کمی سخن است؛ زیرا باید دسته را باز و باتری را بررسی کنید.

 باتری اصلی ضخیم است و ظرفیت ۸۰۰ میلی آمپر برای آن در نظر گرفته شده است. لوگو شرکت سازنده و تمام مشخصات باتری به درستی روی آن حک شده است. رنگ باتری که روی دسته اصلی قرار داده شده طوسی است. در دسته تقلبی شما شاهد یک باتری باریک با اطلاعات نادرست هستید که رنگی سفید هم دارد. ظرفیت باتری فیک ۳۰۰ الی ۶۰۰ میلی آمپر است و به سرعت هم خالی می‌شود.

  • تفاوت صدای دسته اصل و تقلبی

از تفاوت‌های دیگر دسته اصلی و فیک ps4 می‌توان به صدای آنها اشاره کرد‌. در دسته اصلی صدای استیک‌ها ریز و طریق است؛ اما در نمونه تقلبی صدای بلندی به گوش می‌رسد و شبیه فرو رفتن پلاستیک در فضای خالی است.

تفاوت صدای دسته اصل و تقلبی

وقتی دسته فیک را تکان می‌دهد صدای تکان خوردن لوازم شنیده می‌شود. در دسته‌هایی که زمین خورده‌اند این صدا به مراتب بیشتر است. دسته‌های اصلی به دلیل سالم بودن هیچ صدایی ندارند و این می‌تواند بهترین راه تشخیص آنها باشد

سخن پایانی

دسته در افزایش کیفیت بازی پلی استیشن 4 نقش بسزایی دارد و اگر کیفیت آن پایین باشد شما تجربه لذت بخشی نخواهید داشت. بدون دسته امکان کنترل و اجرای بازی وجود ندارد. سایت پی اس استور با معرفی دسته‌های اصل و اورجینال توانسته به مشتریان کمک زیادی کند. اگر در پروسه خرید نمی‌توانید دسته اصلی و فیک ps4 را تشخیص دهید کارشناسان ما در تمام ساعت پاسخگوی شما هستند و با مشاوره‌های خوب خود شرایط را برای خریدی ایده‌آل فراهم می‌کنند.

مدیر سئو
مدیر سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *